Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Objęliśmy patronat nad chrześcijańskim Festiwalem Filmowym DRABINA JAKUBA!!!

Czytelnicy!

Piszę tego posta z tak szerokim uśmiechem, że niemal wychodzi on poza obszar mojej facjaty i staje rzeczą samoistną, oderwaną od mojej osoby.  Powodem mojej radości, jest fakt, że objęliśmy patronat nad Festiwalem Filmowym DRABINA JAKUBA, który odbędzie się w dniach od 22 do 28 czerwca w warszawskim Novym Kinie Wisła .

Organizatorzy, czyli osoby z księgarnia Coolshop.pl, która jest dodatkowo partnerem naszej strony, piszą o Festiwalu w następujący sposób:

„Z wielką radością informujemy, że w dniach od 22 do 28 czerwca odbędzie się organizowany przez księgarnię Coolshop.pl chrześcijański Festiwal Filmowy DRABINA JAKUBA. Codziennie, przez 7 dni nadchodzącego tygodnia, będą prezentowane po dwie produkcje – łącznie kilkanaście chrześcijańskich filmów kina amerykańskiego, europejskiego oraz polskiego. Nie zabraknie dobrego dramatu w stylu hollywoodzkiej produkcji, nie zabraknie też dokumentu. Będziemy prezentować filmy, których nie pokaże telewizja: mocne, poruszające, unikatowe w swym przesłaniu, ukazujące człowieka naszego wieku ze swoimi rozterkami, porażkami i zwycięstwami. Człowieka poszukującego miłości, szacunku, przebaczenia i wolności. Człowieka takiego jak… Ty.

Edycja Festiwalu ma na celu przybliżenie widzowi współczesnego kina chrześcijańskiego:

  • Kina różnorodnego w formie wyrazu, a jednocześnie w sposób biblijnie spójny, ukazującego człowieka naszych czasów ze swoimi rozterkami, porażkami i zwycięstwami.
  • Kina w swej wymowie odwołującego się do najgłębszych wartości jakimi są miłość, szacunek, przebaczenie i wolność.
  • Kina, w którym niekomercyjne prawdy biblijne brzmią bardziej lub mniej dosłownie, ale zawsze stają się fundament szczęśliwego i spełnionego życia.

Po wybranych projekcjach przewidujemy panel dyskusyjny z wydawcą lub bohaterem filmu.

Miejsce: Warszawa, Nove Kino Wisła

Nasza inicjatywa będzie częścią wielkiego święta chrześcijan pod nazwą Tydzień Jezusa. Wstęp na wszystkie festiwalowe projekcje w cenie promocyjnej 10 zł za bilet.  Więcej informacji o festiwalu na CoolshopPL

Zapraszamy więc i my, na pewno zdamy relację jak było!!! Tymczasem niektóre z filmów są już zrecenzowane na naszej stronie w zakładce FILMY/WYKŁADY.

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!