Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Miłość bez granic – Nick i Kanae Vujicic

Miłość Nicka i Kanae zwraca na siebie uwagę. Można w niej dostrzec Boży dar lub nie rozumieć uczucia łączącego tych dwojga i doszukiwać się sensacji.  Wydaje się, że między innymi ze względu na te dwuznaczności w odbiorze związku Nicka i Kanae powstała książka pt. „Miłość bez granic”. Moim zdaniem, jednym z celów publikacji jest zamknięcie ust wścibskim niedowiarkom przez szczere opowiedzenie światu historii spotkania jej autorów, ich pierwszych miesięcy po ślubie i początków rodzicielstwa.

„Miłość bez granic” to lektura bardzo pogodna, pełna poczucia humoru, raczej inspirująca niż motywująca. Dzieje uczucia, które Nick i Kanae postanowili przed nami odkryć, tchną świeżością i radością z tego, że udało się im być razem. Cieszyłam się szczęściem tych dwojga od pierwszej strony i przychodziło mi to zupełnie naturalnie. milosc_bez_granicAutorzy nie silą się na porady małżeńskie, a sami uważają się za żółtodziobów w tej dziedzinie. Odmienna postawa wyglądałaby zresztą dość komicznie, w końcu oryginalne wydanie książki nastąpiło zaledwie dwa lata po ślubie Nicka i Kanae… Nawet kiedy Vujicicowie postanawiają rzucić szerszą perspektywę na stały związek, powołują się na świadectwo życia lub rady znanych im par z wieloletnim stażem małżeńskim. Nie stronią jednak od delikatnych podpowiedzi dla singli, narzeczeństw, młodych małżonków oraz rodziców, odnosząc się do własnych doświadczeń. Podczas czytania ciągle zapominałam, że w książce chodzi o historię życia bardzo niepełnosprawnej osoby. Oczywiście autor poruszał wielokrotnie tę kwestię, ale przeżywane przez Nicka i Kanae emocje, wątpliwości, czy nawet pokusy, niczym nie różniły się od każdej innej pary.

Z pozycji pt. „Miłość bez granic” można dowiedzieć się przy okazji o standardach chrześcijańskiego związku. Wnioskuje się je z całokształtu opowieści. Para jasno zaznaczyła o zachowaniu czystości przedmałżeńskiej i o Bogu, jako gwarancie ich relacji już po ślubie.

Książkę oczywiście polecam każdemu:), ale najbardziej młodzieży wkraczającej w życie, singlom, parom dopiero co zdecydowanym na chodzenie ze sobą i wiernym fanom Nicka Vujicica.

Zapraszam do lektury!

Oprawa: miękka ze skrzydełkami | Liczba stron: 304 strony + 8 stron ze zdjęciami | Wydawnictwo: Aetos| Data wydania: 2016 | Cena: 44,90 PLN/szt.

 

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!