Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Rodzina Slow – Bernadette Noll

Slow life, slow fashion, slow food, slow business… „Slow”. Zapamiętajcie to czteroliterowe słowo, bo ono podbiło blogosferę i wyznacza obecne trendy. Ale zanim świat oszalał na punkcie życia w zwolnionym tempie, chrześcijanie odkryli tę ideologię już bardzo dawno temu. Na dobrą sprawę nie musieli jej specjalnie poszukiwać, bo jest ona wbudowana w istotę wiary w Jezusa Chrystusa.  Zasadniczo chodzi o to, żeby nie dać się presji obowiązków, zatrzymać się na chwilę, wsłuchać w potrzeby swoje i bliskich, cieszyć się życiem oraz świadomie przeżywać niepowtarzalne chwile.

Zanim świat oszalał na punkcie życia w zwolnionym tempie, chrześcijanie odkryli tę ideologię już bardzo dawno temu.

W dzisiejszych czasach takiego kosztowania codzienności pilnie potrzebuje rodzina, aby była miejscem spełnienia oraz inspiracji, a między jej członkami nawiązały się mocne, trwałe relacje.  Nad stworzeniem modelu rodziny typu slow usilnie pracowała Bernadette Noll, która podzieliła się swoimi sposobami na jakościowe życie bez pośpiechu w książce zatytułowanej „Rodzina Slow”. Ta żona, matka czwórki dzieci oraz współzałożycielka ruchu SlowFamilyLiving.com zauważyła, że o wiele dłużej jesteśmy rodzicami dorosłych dzieci niż małych, więc inwestując czas w najbliższych tu i teraz oraz umiejętnie go organizując, budujemy silne więzi na przyszłość.

rodzina_slow_recenzjaSpośród siedemdziesięciu pięciu pomysłów na wzmacnianie zażyłości między mamą i tatą oraz rodzicami a dziećmi każdy na pewno znajdzie kilka do wdrożenia we własnym domu. Niektóre rady naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyły i myślę, że oszczędzą mi dalszych frustracji. Na przykład spodobała mi się idea harmonizacji zajęć dodatkowych, spiżarnianej gry, błyskawicznych ataków na bałagan w mieszkaniu, czy bomb miłości.  Ale znalazły się też takie pomysły, które zupełnie nie pasują do mojej rodziny i jestem pewna, że u nas by się nie przyjęły.  Parę sposobów podanych przez Bernadette stosowaliśmy niegdyś w moim domu rodzinnym. Jednym z nich były wspólne wyjścia, które autorka nazywa „spacery z misją”. Dla nas były to zwyczajne, wieczorne wyjścia z psami, gdzie najszczerzej jak mogliśmy dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami i emocjami z całego dnia. Te momenty wielokrotnie dodawały mi siły i do dziś wszyscy je ciepło wspominamy.

Jeśli w życiu rodzinnym popełniacie skuchę za skuchą lub po prostu rodzina jest dla Was najważniejsza, zajrzyjcie do recenzowanej tu książki Bernadette Noll. Autorka krótko wyjaśnia na czym polega jej przesłanie i przechodzi do konkretów. Pamiętajcie, że w życiu niewiele rzeczy zdarza się dwa razy, a chwile są zawsze ulotne…

Autor: Natalia

Oprawa: miękka| Liczba stron: 232 | Wydawnictwo: Edycja Św. Pawła| Data wydania: 2016 | Cena: 34,90 PLN/szt.

 

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!