Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!

Szkoła wdzięku Madame Chic – Jennifer L. Scott

Dość niedawno zauważyłam, że fragmenty Pisma Świętego wskazujące na cechy, jakimi chrześcijanie powinni się odznaczać można interpretować również jako zachęta do poznania i przestrzegania dobrych manier. Na przykład, w Liście do Efezjan 4;32 [EIB] apostoł Paweł nalega, abyśmy byli mili i serdeczni, a w Liście do Kolosan 3; 12 [EIB] wspomina, że powinniśmy być uprzejmi i życzliwi. To, czy tacy jesteśmy, mogą ocenić jedynie inni ludzie przez pryzmat kulturowy, a więc według aktualnych zasad savoir-vivre`u.

Książka, którą chciałabym Wam dzisiaj polecić nosi tytuł „Szkoła wdzięku Madame Chic”. Napisała ją Jennifer L. Scott – autorka popularnego bloga na temat życia z klasą, The Daily Connoisseur. W najnowszej pozycji z serii „Madame Chic” Jennifer wyjaśnia o co tyle szumu wokół eleganckiego stylu bycia i jakie płyną z niego korzyści. Podpowiada jak znaleźć swój styl oraz wytyka najczęściej popełniane błędy, które stoją na przeszkodzie szykownemu wizerunkowi. Książka poświęca wiele miejsca wyglądowi zewnętrznemu, ale nie myślcie, że jej treść jest próżna, bo po przeczytaniu tej części publikacji czytelnik zrozumie, że schludny wygląd wspomaga pozytywne zmiany, ponieważ w pewien sposób pozwala nam docenić samą siebie i wyzwala naturalną klasę. Autorka podaje swoim czytelniczkom także kilka zasad odnoszących się do przyjmowania gości, podróżowania, stosunków sąsiedzkich oraz, co równie ważne, do korzystania z nowoczesnych technologii ze smakiem.

„Szkoła wdzięku Madame Chic” nie jest typowym zbiorem zasad savoir-vivre`u, lecz poradnikiem, który sprawia, że chce się żyć bardziej jakościowo. W końcu o elegancji świadczą szczegóły – sposób wysławiania, książki, po które sięgamy, zadbane paznokcie, czy magiczne wyrażenie „dzień dobry”.  Wymarzony, dworny styl bycia jest według Jennifer na wyciągnięcie ręki dla każdej z nas, niezależnie od statusu ekonomicznego i społecznego. Na początku kosztuje on trochę wysiłku, ale potem wchodzi w nawyk. Nawet jeśli komuś wytworność kojarzy się ze sztywniactwem, szybko przekona się, że chodzi tu o pozytywnie zdyscyplinowaną naturalność. A zupełnie obojętne na te tematy panie, chciałabym namówić do przekartkowanie tego lub innego poradnika dotyczącego dobrych manier – dobrze wiedzieć, jak możemy być postrzegani przez innych.

Miłej lektury!

Autor: Natalia

Oprawa: twarda | Liczba stron: 244 | Wydawnictwo:  Wydawnictwo Literackie | Data wydania: 2016 | Cena: 32,90 PLN/szt.

Tagi:
Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!