Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Czy Znasz To Imię… – Beata Bednarz

Płyta Beaty bardzo szybko znalazła się na liście moich ulubionych albumów, co oznacza, że wieża została zaprogramowana na ciągłe odtwarzanie krążka. I choć tak niedawno wyszła z tłoczni, zdążyła już zostać przeze mnie „zmaltretowana” : ).

„Czy Znasz To Imię…” wypełnia lukę na polskim rynku muzyki chrześcijańskiej. Jest to bowiem zbiór najpiękniejszych hymnów śpiewanych od kilkudziesięciu, a nawet setek lat w kościołach chrześcijańskich różnych zakątków świata, w różnych językach, w tym polskim. Ducha świeżości w piosenki tchnęły aranżacje, które czasem dalece, ale pozytywnie, odbiegają od znanych nam melodii z płyt czy YouTube`a. Jak zwykle Beata Bednarz zaśpiewała je wszystkie z dużą precyzją i lekkością – nawet najtrudniejsze muzycznie fragmenty nie sprawiły piosenkarce większych problemów, w jej głosie słychać dużo zapasu.

To co z pewnością jest wartościowe w płycie i rzadko dziś spotykane, to bardzo świadomie zaśpiewane teksty. Od pierwszego przesłuchania albumu trafiają w serce i stają się modlitwą. Nawet wersy o końcu wędrówki życia są zaśpiewane przez Beatę w duchu nadziei i pewności zbawienia, a nie przestrachu i smutku.

Niektórymi piosenkami, np. „Zwróć swój wzrok na Jezusa”, Beata Bednarz zabiera nas emocjonalnie do „czarnego” kościoła początku XX wieku (niektóre skojarzenia kreuje moja miłość do historii). Z kolei utwór „Gdy na ten świat” nabrał głębokości poprzez nieznane mi przedtem zwrotki.  Moją ulubioną ścieżką jest „Dlaczego w tym oku”. Mówi ona o tym, że troski w naszym życiu świadczą o braku wiary. Dla wzmocnienia przekazu, prawie każda piosenka opatrzona została w książeczce krótkim opisem historii powstania piosenki i jej twórcy. Daje to możliwość słuchania albumu z większym zrozumieniem.

Płyta może posłużyć jako doskonałe narzędzie ewangelizacyjne, zwłaszcza w okolicach świąt, kiedy powszechnie słucha się dostojnych religijnych pieśni.

Data wydania: 2013

Autor: Natalia

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!