Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Biblia w Komiksie – Iva Hoth

Biblia w Komiksie to rewelacyjna propozycja dla dzieci w wieku 7-13 lat, które jeszcze nie czytają samodzielnie Biblii „dla dorosłych”. Pozycja łączy w sobie elementy współczesności i czasów przeszłych. Szata graficzna i pop-artowa kolorystyka jest dużą konkurencją dla brutalnych komiksów. Sam kontur postaci, rzeczy i miejsc jest z kolei dość klasyczny. Mix ten daje naprawdę pozytywny odbiór Biblii – zachowana jest powaga, a jednocześnie czerwona okładka „kusi”  do czytania.

Biblia w Komiksie składa się ze Starego i Nowego Testamentu. Tekst Pisma jest parafrazowany w taki sposób, że ujmuje sedno historii, a całość mieści się na ponad 700 stronach. Bardzo ciekawym zabiegiem edukacyjnym są wklejone co jakiś czas paginy z nagłówkiem „Czy wiesz?”, gdzie umieszczane są informacje raz o historii Izraela, gdzie indziej o Biblii jako takiej lub o poszczególnych postaciach, czy też mapy. Od razu przeczytałam wszystkie te strony, bo chyba pozostało coś we mnie z  dziecka żądnego usystematyzowanych, kolorowych ciekawostek; ).

Porównując pozycje z rynku do „Biblii w komiksie” muszę przyznać, że wygrywa on z wieloma innymi, okrojonymi, kilkudziesięciostronicowymi Bibliami dla dzieci. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że całość nie jest infantylna – Jezus, apostołowie i inni bohaterowie to nie uśmiechnięte plastusie, a na obrazkach widać dużą dynamikę akcji.

Jedynym minusem może być miękka oprawa Biblii, biorąc pod uwagę dobrą jakość papieru oraz liczbę stron. Z drugiej strony cecha ta wpasowuje się w styl komiksowo-młodzieżowo-pop-artowy – tak więc, co kto lubi; ). Dowiedziałam się, że niedawno wydany Komiks pretenduje już do miana bestsellera w sektorze Biblii dla Dzieci, co chyba jest najlepszą recenzją.

Wydawnictwo:  Vocatio, Data wydania: 2013

Autor: N.M.

KUP KSIĄŻKĘ

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!