Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Bo jesteś większy – Exodus 15

Po sukcesie płyty „Bo jesteś”, zespół Exodus 15 wydał kolejny album pt. „Bo jesteś większy”, który mimo niedawnej premiery (marzec 2016), zyskał już dużą popularność w świecie chrześcijańskim.

Podobnie jak poprzedni projekt, „Bo jest większy” jest w dużej części przeglądem zagranicznych hitów chrześcijańskich w polskiej wersji językowej. Zespół nie odbiegł nadto aranżacjami od oryginałów, chociaż zmodyfikował je odrobinę własnymi pomysłami. Dzięki recenzowanej płycie odkryłam piosenkę „Oceans” zespołu Hillsong United, którą wcześniej bagatelizowałam. Odniosłam wrażenie, że w jej wykonanie wokalistka Exodus 15 włożyła więcej serca niż Taya Smith. Udanym coverem okazał się utwór pt. „Bóg anielskiej armii”. Łukasz Skotnicki do złudzenia brzmi w tym utworze jak Chris Tomlin. Bardzo spodobała mi się koncepcja zespołu na hit „Otwórz bramy nieba”.Wykonanie tej piosenki jest bliskie interpretacji Meredith Andrews, lecz Exodus 15 zagrał ją dodatkowo w bardziej postępowej aranżacji. Najbardziej mieszane uczucia mam co do utworu „Czynisz nowym”  („Brokeness aside”). Jego linia melodyczna najbardziej trafia w mój gust, aczkolwiek wsłuchując się w tekst, traciłam nadzieję. Autor słów rzeczonej piosenki pyta Boga, czy jeśli niedomaga, to czy Bóg ma jeszcze łaskę i czy nadal go kocha. Stan przygnębienia będący następstwem grzechu jest wytłumaczalny, ale kwestionowanie z tego powodu Jego łaski i miłości, może zostać odczytane jako brak wiary.

Uważam, że oryginalności i charakteru płycie dodają kompozycje własne zespołu. Wśród nich, za serce chwyciły mnie przede wszystkim piosenki pt. „Rzymian 8” oraz „Pozornie odległy”. W ucho wpada też utwór „Pan jest mocą”. Dzięki tym utworom, dowiadujemy się, co gra w duszy członków zespołu. Z chęcią posłuchałabym całej płyty złożonej z autorskiej muzyki Exodus 15, ponieważ drzemie w niej dużo potencjału.

Bez względu na to, czy zespół wzoruje się na zagranicznych utworach, czy gra swoje kompozycje, Exodus 15 reprezentuje wysoki poziom muzyczny. Uwielbienie, jakie wykonuje jest bardzo szczere i nastawione na służbę człowiekowi, ponieważ piosenki z płyty „Bo jesteś większy” są nieskomplikowane, łatwe do powtórzenia przez każdego, kto tylko pragnie uczcić Boga przy akompaniamencie muzyki. Polecam tym, którzy lubią prawdziwy worship.

Autor: Natalia

Kup płytę Exodus 15 w chrześcijańskim sklepie Coolshop.pl

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!