Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Ufaj Bogu Dzień Po Dniu – Joyce Meyer

„Ufaj Bogu Dzień Po Dniu 365 Rozważań” sprawia wrażenie osobistego dziennika Joyce do przemyśleń biblijnych. Poczytuję tę cechę za pozytyw, ponieważ nadaje ona lekkości tekstowi i zaciekawia.  Każdodzienny „rozdział” (jest ich tyle, ile dni w roku-365)  zaczyna się od wersetu, który nie jest wykładany w sposób typowo teologiczny, a raczej stał się inspiracją do rozległych przemyśleń z bardzo licznymi przykładami z prywatnego życia rodziny Meyerów. Czasem rozważania kaznodziejki snute są w innym kierunku, niż czytelnik mógłby w pierwszej chwili pomyśleć, czytając werset. Przypomina mi to własne rozważania Biblii – bardzo subiektywne i przykładane do aktualnych zdarzeń i obserwacji.

Krótka forma mini-nauczań  nie męczy czytelnika obszernością (pochłonięcie każdego rozdziału zajmuje najwyżej 1 -2  minuty), ale wzbudza głód czytania kolejnych objawień z Pisma tak, że nie chce się zachować reżimu systematyczności narzuconego przez autorkę. Książka „Ufaj Bogu Dzień Po Dniu”, może być też doskonałą propozycją dla zabieganych, której nie trzeba odkładać ukończywszy czytanie w połowie akapitu. W końcu, lektura Joyce pasuje też idealnie jako dodatek do porannej kawy na dobry początek dnia, bo traktuje o codzienności – emocjach, reakcjach, zachowaniach, duchowych przeżyciach. Tym nie różni się od pozostałej twórczości autorki. Ona pisze po prostu o życiu…

Formę dopełnia nowoczesna, ale subtelna szata graficzna, bardziej w stylu kobiecym niż męskim, oraz bardzo ładna, twarda oprawa. Polecam – czytanie tej książki to prawdziwa przyjemność : ).

Wydawca:  Szaron , Data wydania: 2014

Autor: N.M

KUP KSIĄŻKĘ

Tagi:
Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!