Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Momentum – Eric Johnson, Bill Johnson

Książka “Momentum” jest pozycją wyjątkową,  nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Napisał ją ojciec wraz z synem. Bill jest piątym pokoleniem pastorskim w rodzinie, Eric- szóstym. Obydwaj czynnie służą Bogu w kościele Bethel Chuch w Redding w Kalifornii.

Tematem książki jest dziedzictwo duchowe. Jest to jedyna książka na rynku traktująca o przekazywaniu wiary z pokolenia na pokolenie w społeczności chrześcijańskiej. Autorzy krytycznie podchodzą do modnego dziś indywidualizmu i na przykładzie Pisma Świętego pokazują, jaka moc i bogactwo kryje się w kontynuowaniu działa poprzedników, a jaka strata jest po stronie osób ignorujących osiągnięcia przeszłych pokoleń.

Bardzo poruszyła mnie postawa Billa Johnsona do przodków, którzy popełnili błędy. Tak łatwo jest odciąć się od nich, wymazać z pamięci, nigdy nie wspomnieć… A gdyby zachować w stosunku do nich szacunek, za to, co mimo upadków czy ograniczenia, osiągnęli dla Boga, o ile bardziej bylibyśmy ubogaceni w życiową i duchową wiedzę? W kontekście międzypokoleniowej duchowej „sztafety”, pastor z Redding w interesujący sposób interpretuje historie upadłych przebudzeń. Stawia tym samym czytelnika przed pytaniem, czy my sami i współczesny kościół jesteśmy gotowi na nowy powiew przebudzenia. W „Momentum” jesteśmy uczeni jak budować na dziedzictwie przodków, a nie tylko stawiać im pomniki.

Książka skierowana jest zarówno do pokolenia starszego i młodszego z perspektywą, że każdy z nas, niezależnie do której grupy wiekowej się zaliczymy,  tworzy dziedzictwo, które będzie przekazane dalej. Oprócz ważnego przesłania, autorzy dzielą się własnymi doświadczeniami z życia i przykładem własnej rodziny. Wydaje się, że Bill i Eric Johnsonowie są najwłaściwszymi osobami do napisania tego typu książki. Świadectwo życia ich przodków i ich samych jest wielkie. Patrząc na obecne pokolenie wierzących, widzimy jak trudno jest wychować dzieci w wierze. Tu z kolei pełne Ducha chrześcijaństwo zostało przekazane aż w sześciu pokoleniach.

Bardzo dobrą cechą „Momentum” jest to, że nauczanie w niej zawarte można zastosować też w mikroskali – we własnej rodzinie. Użyte w ten sposób, może zainspirować do tworzenia silniejszej więzi między pokoleniami i rozładowania konfliktów.

Ta pozycja powinna być obowiązkową lekturą dla każdej, poważnie traktującej chrześcijaństwo osoby.

 

Wydawnictwo:  Wydawnictwo Dawida , Data wydania: 2012

 

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!