Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Długi, Finanse, Powołanie – Gary North

Długi, Finanse, Powołanie

Gary North

Praktyczny kurs wychodzenia z długów, planowania finansów i odkrywania Bożego powołania w dwunastu  lekcjach plus Plan budżetu – oto około 80-stronicowa książeczka Gary Northa pt. Długi, finanse, powołanie wydana nakładem Słowa Prawdy.

Brak kontroli nad finansami dotyka niemal każdego. Dotyka, bo diabeł nienawidzi, kiedy wierzący znajdują się w ich posiadaniu, tym bardziej traktując finanse jako narzędzie, aby wypełnić swoje powołanie.

Książka ta niesie mądrość jak przeciwstawić się w sposób praktyczny tendencjom świata; jak w sposób świadomy uwolnić się od presji długów, braku panowania nad finansami, w końcu jak odkryć powołanie i zostać wyposażonym do jego wykonania.

Lekcja po lekcji autor konfrontuje czytelnika z nowymi wyzwaniami zachęcając do zmiany nawyków i pozostawiając czas na przemyślenia i „uleżenie” się zaproponowanych rozwiązań.

Autor stawia nas w konfrontacji z Bożym Słowem i naszą własną rzeczywistością. Otwiera nam oczy na sytuację, w której jesteśmy, pomaga ją nazwać i wskazuje drogę wyjścia. Na początku każdego rozdziału powtarza nam ubrane w punkty: model biblijnego przymierza, następnie konfrontuje nas z biblijnymi prawami, oraz przekłada go na nasze życie i ekonomię. Mówi o dziedzictwie, celach,  zarządzaniu, dochodząc do powołania, które jako cel nadrzędny powinno zostać zrealizowane w naszym życiu.

Tak bardzo praktycznym na początku książki była dla mnie zachęta, aby zgromadzić wszystkie paragony zakupowe z ostatniego miesiąca i zweryfikować które wydatki były zbędne. Takie proste, a nigdy o tym nie pomyślałam :).

Po przeczytaniu tej książki mam odczucie, że zaczerpnęłam wiele mądrości i – o dziwo – nie tylko z zakresu finansów i powołania… Bóg pokazywał mi wiele więcej.

Książka jest naprawdę dla wszystkich wierzących naszych „zadłużonych” czasów: układa nam w głowie, uczy i stabilizuje nasze rozchwiane postrzeganie finansów, oraz podaje program naprawczy na wyjście z długów czy oszczędzanie. Jest dla wszystkich, którzy traktują Boga i swoje życie poważnie. Spodobała mi się mądrość z kart tej książki, że Gram prewencji jest wart kilograma lekarstwa. Jeśli nie mamy długów i znamy swoje powołanie i tak warto ją przeczytać.

Jeszcze raz podkreślę to, że książka jest naprawdę praktyczna i esencjonalna.

PS. Gary North jako  doradca finansowy, analityk i inwestor, ale przede wszystkim chrześcijanin, pracuje i jest bliski ukończenia ekonomicznego komentarza do każdej z ksiąg Biblii. Niesamowite!

 

Wydawnictwo:  Słowo Prawdy , Data wydania: 2013

Autor: J.E

KUP KSIĄŻKĘ

 

 

 

 

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!