Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

9 Małżeńskich Porad, A Każda Warta Milion Dolarów – Mark Gungor

O tym, że książka jest zabawna, chyba nie muszę pisać – każdy kto miał przyjemność zapoznać się z seminariami Marka Gungora na DVD, czuje to intuicyjnie. Recenzowaną pozycję można czytać wraz ze współmałżonkiem, mając naprawdę dobry czas. Mój mąż i ja, po lekturze „9 Porad Małżeńskich”, powiększyliśmy swój zasób dracznych i zrozumiałych tylko między nami żartów.

Przysłuchując się przez lata historiom dziesiątek małżeństw, ich problemom i bolączkom, przyznam, że dobór porad jest naprawdę esencjonalny i stanowi kanon przesłanek do udanego małżeństwa. Bądźcie dla siebie mili! Bądźcie przygotowani na wszystko! Bądźcie dla siebie czytelni! To tylko niektóre z rad – prostych, ale takich, jakich nie chcemy słuchać lub od których próbujemy czynić wyjątki i komplikować, bo nasz przypadek jest „inny”.

Mark Gungor, zawsze racjonalny, wymierza strzały w różnego rodzaju małżeńskie dziwactwa i urealnia rzeczywistość, w której funkcjonujemy jako pary. Na przykład proponuje, by małżeństwa nie izolowały się, ale spędzały czas ze wspólnymi przyjaciółmi, którzy, czy intencjonalnie czy mimowolnie będą obnażać nasz „egocentryzm i mitomańskie poglądy”.  Autor poprzez swoje zalecenia próbuje nakreślić, że nad małżeństwem trzeba pracować, żeby zbudować miejsce wypełnione atmosferą szczęścia i pokoju. Stojąc właśnie na tym stanowisku, pastor Mark stawia tezy sprzeczne często ze współczesnymi trendami koncentrującymi nas na słuchaniu własnych emocji i potrzeb.

Gdy przewróciłam ostatnią stronicę „9 Małżeńskich Porad” zdałam sobie sprawę, że przeczytana przeze mnie książka uczy jak być dzielnym człowiekiem i radzić sobie w życiu, zachowując przy tym normalność. Zastosowanie  podanych wskazówek przemieni nie tylko nasze małżeństwo, ale też osobowość każdej z jego połówek. Nawet gdybym nie miała męża, cenne sugestie zachowałabym w pamięci,a przede wszystkim w sercu oraz wprowadziła w czyn.

Porady są ujęte w twardą, atrakcyjną oprawę, dzięki której pozycja ta może służyć zamiast kwiatka, np. z okazji ceremonii zaślubin, rocznicy ślubu, czy każdej innej okazji. Całość dopełniają nowoczesne obrazki ilustrujące temat każdego rozdziału oraz 9 wersetów tematycznych.

Wydawnictwo: Vocatio, Data wydania: 2014
Autor: Natalia

kup_produkt

 

Tagi:
Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!