Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Historie Biblijne Dla Starszych Dzieci – Francie Rivers, Shannon Rivers Coibion

Książka Historie Biblijne Dla starszych Dzieci rzeczywiście wyróżnia się na tle propozycji wydawniczych w dziale Biblii dla dzieci czy też literatury religijnej dla dzieci, chociaż ja, wbrew wydawcy, zawęziłabym grupę docelową i górną granicę wieku adresatów ustawiłabym na poziomie 10 lat.

Wszystkie historie są wyodrębnione na podstawie kryterium podmiotowego. Jednak parafrazowane historie nie traktują o oczywistych postaciach – np. brak jest historii o Dawidzie, czy Salomonie, natomiast kilka stron jest poświęconych Hiskiaszowi, Deborze, Amosowi, czy Pryscylli.   Maluchy wychowujące się w kręgach chrześcijańskich o sztandarowych historiach biblijnych na pewno usłyszą nie raz – na szkółkach, od rodziców czy od dziadków. Dlaczego więc nie wprowadzać naszych pociech w pełnię poznania duchowego od najmłodszych lat?

Jak dla mnie, książka ta jest  mini przewodnikiem, studium biblijnym dla dzieci, które mogą uczyć się rozważania słowa od najmłodszych lat. Po każdym rozdziale są strony zwane „czasem wzrostu”. Tu, autorki umieściły nie tylko wyjaśnienia co do kultury, czy historii, ale i komentarz, słowa zmuszające do analizy własnego życia przez dziecko pod kątem Słowa Bożego, a także zagadnienia do modlitwy. SZOK! Jakie dojrzałe podejście do dzieci! Zaskoczyłam się tym bardziej, że wydawało mi się, że już nic mnie nie porwie na rynku Biblii dla dzieci w kółko „wałkujących” temat Abrahama, narodzin Mojżesza itp. zmieniając tylko  szatę graficzną i nie wymagając od dzieci myślenia. Francine i Shannon są też odważne w doborze fragmentów Pisma Świętego. Nie boją się tematów takich jak popełnienie Ismaela przez Abrahama, czy historii apostoła Pawła przed nawróceniem.

Wierzę, że książka ta pomoże rozwinąć nasze potomstwo na świadomych chrześcijan i ćwiczyć w nich nadprzyrodzone władze poznawcze już na etapie wczesnoszkolnym. Jeśli rozpalimy w nich pragnienie duchowej głębi teraz, to jak świetlana przyszłość jest przed nimi? Zdecydowanie polecam.

 

Wydawnictwo:  Szaron, Data wydania: 2014
Autor: N.M

KUP KSIĄŻKĘ

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!