Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Z Jezusem przez Biblię – Sally Lloyd-Jones

Podczas gdy cieszymy się pierwszymi, marcowymi oznakami życia w przyrodzie, rynek wydawniczy myśli już o miesiącu kwitnących jabłoni, czyli maju, kiedy znacznie wzrasta popyt na Biblie dla dzieci. Oto kilka praktycznych porad jak wśród kilkudziesięciu tytułów wybrać to wydanie, które oprócz przekazania podstawowej wiedzy z zakresu Starego i Nowego Testamentu będzie też dla najmłodszych źródłem wiary:

  • Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wydawnictwo, które opublikowało dany tytuł profesjonalnie trudni się wprowadzaniem na rynek publikacji chrześcijańskich. Wyspecjalizowane oficyny działają z misją i zazwyczaj mocno skupiają się na wartościach produktu.
  • Po drugie, warto zainteresować się spisem treści. Im gorsze wydanie, tym więcej najbardziej popularnych, biblijnych opowieści, a parafraza Pisma Świętego kończy się na Ewangeliach.
  • Po trzecie – ilość tekstu. Dwa krótkie zdania na stronie to zdecydowanie za mało, żeby rozbudzić w dzieciach wiarę. Jeśli tylko wydanie nie jest przeznaczone dla dwulatków, nie wierzę w jego walory edukacyjne i duchowe.
  • Po czwarte – ilustracje. Biblia dla dzieci powinna być solidnie wydana, to znaczy najlepiej posiadać twardą oprawę oraz obrazki, które animują wyobraźnię i pozostaną w ciepłych wspomnieniach aż do dorosłości. W przekonaniu małych ludzi ich Biblia powinna być perełką w dziecięcej biblioteczce.

Po długim wstępie chciałabym przedstawić Wam Pismo Święte dla dzieci, które spełnia wszystkie wyżej wymienione kryteria dobrego wydania. „Z Jezusem przez Biblię” to pozycja, która na Zachodzie sprzedała się już w ponad dwóch milionach egzemplarzy i od wielu miesięcy jest najchętniej kupowaną Biblią dla dzieci na Amazonie. W Polsce, nie wiedzieć czemu, jest jeszcze nie odkryta…

…a naprawdę watro pochylić się nad tym tytułem, bo autorka, Sally Lloyd-Jones, opracowała parafrazę Pisma Świętego dla dzieci według wyjątkowego klucza. Osią każdej opowieści jest Jezus i Jego dzieło zbawienia. Począwszy od historii Adama i Ewy aż do narodzin Jezusa, wszystkie historie wyrażają nadzieję przyszłego odkupienia i pozostawiają czytelnika w stanie antycypacji wielkiego dzieła, przy okazji ucząc dzieci interpretować Biblię całościowo i od samego początku świata dostrzegać w niej pewien spójny plan wypływający z miłości Boga do człowieka. Kiedy natomiast w książce pojawia się Jezus, wiadomo, że to On jest tym niezwykłym bohaterem, którego od wieków wyczekiwał świat i prorocy. Dalej, Lloyd-Jones zaskoczyła mnie fenomenalnym ujęciem istoty Nowego Przymierza, zwłaszcza w streszczeniu kazań apostoła Pawła:  „Nie musicie być najlepsi z najlepszych, żeby Bóg Was pokochał. Wystarczy, że uwierzycie w to, co zrobił Jezus, i będziecie go naśladować”. Autorka niesie tym samym najmłodszym nie tylko wiedzę, ale też głębokie przesłanie łaski, wręcz kształtując w dzieciach mocne fundamenty teologiczne.

„Z Jezusem przez Biblię” to Biblia dla dzieci napisana z wielką pasją i zaangażowaniem. Teksty są przemyślane, dojrzałe, pisane z matczyną starannością i troską o zrozumiałość, a dowcipny język publikacji trafia także do dorosłych, którzy na forach internetowych nie kryją swojej fascynacji recenzowanym wydaniem. Nawet i mi emocje zwilżyły powieki, gdy na Golgocie „łzy popłynęły z oczu Jezusa… Z oczu Tego, który przyszedł żeby otrzeć łzy wszystkich ludzi”. Przesłanie dopełniają pomysłowe ilustracje Jago, rysowane z równie dużym poczuciem humoru. Żebyście tylko mogli zobaczyć minę Jakuba, gdy dowiedział się o tym, że zamiast Racheli poślubił Leę, zęby Goliata albo Tomasza, który przestraszył się Jezusa i ukrył pod stołem. Czytanie niektórych fragmentów Biblii dla dorosłych już nie będzie takie samo;).

Gorąco polecam – tym małym i dużym:). Czytałam z wypiekami na twarzy – jednak jest we mnie odrobinę dziecka:).

Oprawa: twarda | Liczba stron: 352 | Wydawnictwo: Aetos | Data wydania: 2016 | Cena: 59,90 PLN/szt

 

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Ostatnie komentarze
  • Zamówiłam tą książkę na komunię chrześniaka i jestem zachwycona, zamierzam kupić jeszcze trzy 😉 piękna ! Chociaż jestem po 30 -ce to sama chętnie przeczytam, już od pierwszych stron widzę, że nie jest to typowa biblia dla dzieci, ale historia zbawienia, w której na pierwszy plan wysuwa się miłość boga do człowieka, ilustracje śliczne, nie mogę doczekać się powrotu z pracy, żeby na spokojnie poczytać. na tak piękną biblię dla dzieci jeszcze się nie natknęłam, chociaż wiele widziałam. Gorąco polecam 😉

  • Moja niespełna pięcioletnia Marysia jest wręcz zachwycona , czytamy każdego wieczorU.żadne inne opowieści nie wywarły na niej takiego wrażenia jak te. Szczerze przyznam, że z początku myślałam ze jest jeszcze za mała i ze nie zrozumie,jednak staranNie dobrany i przemyślany jezyk sprawia że wszYstkie opowieści staja sie jasne i ZROZUMIAŁE a tytułY rozdziałów zachęcają do poznawania nastepnej opowieści. Chcę jeszcze zwrócić uwagę na ilustracje które sa proste i w ciepłych kolorach co nie powoduje zmeczenia oka . Polecam rodzicom !!!

Jestem ciekawa Twojej opinii!