Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Prawdziwa Miłość – Justyna Wacławik

Prawdziwa Miłość to książeczka dla dzieci, część serii „Budowanie Charakterów” – kompletu cieniutkich książeczek, w którym każda publikacja na ok.30 stronach zawiera więcej treści niż niejedne grube tomy bajek ze świeckim morałem.

Bohaterami książki są dwa zwierzątka – Mała Panda i Śnieżny Leopard, które na co dzień nie są przyjaciółmi. Pewnego dnia azjatycki niedźwiadek gubi się w środku bambusowego lasu i spotyka wrogi sobie gatunek kota, który składa mu pewną propozycję… „O! Leopard – diabeł!” skojarzyłam. Kartkę później okazało się, że nabrałam się jak dziecko. Historia potoczyła się nieprzewidywalnie. Justyna Wacławik w kilkudziesięciu zdaniach uczy nasze dzieci trudnych tematów, z którymi często nie radzą sobie nawet dorośli. Ustami zwierzątek z dżungli tłumaczy fakt, że miłość to decyzja czasem sprzeczna z odczuwanymi emocjami. Autorka odkrywa też przed maluchami biblijną zasadę mówiącą o tym, że miłość ma dziwną właściwość – jest przenoszalna. Gdy okażemy ją drugiej osobie, ta nabiera odwagi obdarować nią kolejną duszę…

Przeczytawszy książeczkę, pogrążyłam się na moment w myślach. Coś mi się nie zgadzało… Po chwili odkryłam dysonans. Otóż głęboki przekaz książki kłóci się z dziecięcymi ilustracjami! Nie przywykliśmy do faktu, że małe dzieci uczy się aż takiej samoświadomości i umiejętności postępowania wbrew naturalnym emocjom. Jeśli jednak jako rodzice macie problem ze szczerymi rozmowami lub nie macie na nie pomysłu, Magda Grabowska, doradca rodzinny, przygotowała zestaw pytań do dziecka, którymi możecie się posiłkować i porządnie wycisnąć z książki tyle nauki, ile się da.

W serii: Prawdziwa Miłość, Mądre Oszczędzanie, Prawdziwy Przyjaciel, Ważne Zadanie, Odważny Hipcio, Nieuchronne Konsekwencje.

Polecam.

Wydawnictwo: Vocatio , Data wydania: 2015
Autor: N.M.

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!