Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Nieustępliwa – Priscilla Shirer

Odnoszę wrażenie, że w wielu społecznościach chrześcijańskich nadal mocno ugruntowany jest pogląd, jakoby kobieta idealna powinna być z natury wyciszona i nie posiadać nadto jasnych poglądów. Wzorzec ten w mojej ocenie mocno kontroluje żeńską część ciała Chrystusa przygaszając jej olbrzymi potencjał i czyniąc  ją  duchowo ograniczoną i nieefektywną. Biblijny prototyp kobiety jest jednak zdecydowanie odmienny, niż mogłoby się wydawać z obserwacji funkcjonowania niektórych społeczności chrześcijańskich. Zgodnie z fragmentem z Przyp. Sal. 12;4 [EIB]  koroną męża jest kobieta silna i przedsiębiorcza, a więc także… nieustępliwa!

Nieustępliwa kobieta to taka, która pewna swojej wartości nie odpuszcza w walce o to, co w jej życiu najcenniejsze; która, wraz z Bogiem, odważnie wychodzi na przeciw swoim troskom, presjom, przeszłości i zranieniom. Mierzy się z nimi bez lęku. A skoro jest wierząca, to swoją siłę czerpie wprost z Nieba, z precyzyjnych modlitw popartych Bożymi obietnicami, będących skutecznym orężem w walce o życie jej i jej najbliższych.

Wyobrażenia o zdyscyplinowaniu i zawziętości w modlitwie mogą przynosić poczucie, że nigdy nie zdołamy ich z siebie wykrzesać, bo jesteśmy na to za słabe. Są jednak ważne, jeśli chcemy realnie wpływać na sprawy, które być może do tej pory kształtowały się w zależności od byle okoliczności. Siły przychodzą same, wraz z zachętą i zrozumieniem istoty rzeczy. I w tym kontekście chciałabym zarekomendować Wam książkę pt.”Nieustępliwa” Priscilli Shirer, która otrzymała rolę główną w produkcji „War room” („Siła modlitwy”). To była jej pierwsza przygoda z planem filmowym, ponieważ na co dzień jest chrześcijańską mówczynią i autorką bestsellerów z listy „New York Times’a”. Jak się okazuje, scenariusz „War room” jest zmodyfikowaną historią Priscilli i jej babci, czym mile się zaskoczyłam podczas lektury recenzowanej książki.

„Nieustępliwa” to podręcznik na temat strategicznej modlitwy dla kobiet. Autorka odnosi się w nim do dziesięciu typowych obszarów życia kobiety, które są przedmiotem szczególnego zainteresowania wroga i motywuje swoje czytelniczki do niebagatelizowania jego ataków.  Nie umoralnia, lecz mentoruje i robi to bardzo umiejętnie. Każde rozważania zaczyna od zdemaskowania celu i strategii sił ciemności, a następnie dzieli się konkretnymi wersetami i przemyśleniami, przypominając nam rzeczywistość, do jakiej powołał nas Bóg. Świadome kłamstw, które wróg stara się nam wmówić, poprzez emocje, czy odczucia, już nigdy nie będziecie chciały nabrać się na tanie iluzje i biernie patrzeć, jak tracicie to, na czym Wam tak bardzo zależy. Poczujecie się zmobilizowane do duchowego działania wojskowym, acz ciepłym tonem autorki. „Nieustępliwa” ma więc charakter bodźca pobudzającego, którego czasami potrzebuje każda z nas. Bo wszystkim zdarza się niepotrzebnie zapętlić we własnych myślach lub znaleźć się w miejscu, z którego nie widać wyjścia.

Dużym walorem książki jest fakt, że autorka kontynuuje duchowe dziedzictwo swojej babci, która wstawiała się  u Boga za nowonarodzenie swojej wnuczki, a potem, gdy to się już stało, nauczyła ją  jak się modlić. Wielopokoleniowość wiary to dziś bardzo aktualny i trudny temat, ponieważ  wciąż mało jest przykładów rodzin, w których wszystkie generacje mają jedność w wierze. Historia Priscilli i jej babci była dla mnie kolejną wskazówką, jak budować teraźniejszość i przyszłość rodziny na solidnym, duchowym fundamencie.

Książka zdobyła prestiżową nagrodę „Chrześcijańskiej Książki Roku 2016”, a nad polskim wydaniem patronat objęły m.in. Recenzje Chrześcijańskie.

Zapraszam do lektury:)

Oprawa: miękka | Liczba stron: 182 | Wydawnictwo: Szaron | Data wydania: 2017 | Cena: 27,00 PLN/szt

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Ostatnie komentarze
  • świetna recenzja… książka trafia na moją listę MUST HAVE :)

    • i poszłam za ciosem i ją już sobie zamówiłam… na co czekać prawda??:)
      pozdrawiam serdecznie

  • dziękuję za wspaniałą recenzję. Widać, że to co jest napisane płynie prosto z serca :)

  • już kolejna książka wędruje do mojej listy czytelniczej :) Super recenzja!

Jestem ciekawa Twojej opinii!