Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Dzień dobry, Boże i Dobranoc, Boże – David C. Cook

Biblia uczy nas jak celebrować poranki i wieczory (Psalm 92, 3). Psalmista Dawid, zanim rozpoczął dzień, ogłaszał Bożą łaskę, a wieczorem deklarował Bożą wierność. Podążając jego przykładem, nasze nastawienie wobec sytuacji, które napotkamy w ciągu dnia, powinno być z góry optymistyczne, ponieważ wyznając Bożą łaskę, wierzymy w to, że On opiekuje się nami i z każdego problemu wyprowadza dobro. Umiejąc natomiast dostrzegać Jego przychylność w szarej codzienności, wieczorami nasze serca będą stawały się pełne wdzięczności za Boską wierność i spełnione obietnice. Czasem jednak spiętrzone zmartwienia zdołają tak bardzo dokuczyć, że nie potrafimy wychwycić żadnych pozytywów naszego położenia.  Wtedy warto poszukać wsparcia…

dzien_dobry

Komplet książek Davida C. Cooka to dobry pomysł na prezent

Nim upijecie drugi łyk porannej kawy, zapewne będzie już po lekturze jednego rozdziału książki pt. „Dzień dobry Boże”. Kilkadziesiąt krótkich historii podsumowanych wersetami z Pisma Świętego posłuży przyjęciu odpowiedniej perspektywy na cały dzień oraz przyda wewnętrznej siły i motywacji. Podobnie, nie zdążycie porządnie ziewnąć, a dzięki pięknie wydanej publikacji „Dobranoc, Boże” dostrzeżecie już walor minionej doby oraz nabierzecie nadzieję na pomyślne rozwiązanie trudności, z którymi się pasujecie.

Książeczki Davida C. Cooka polecam przede wszystkim osobom, które nie cieszą się na kolejny dzień oraz które walczą ze zrezygnowaniem i zobojętnieniem. Poranna i wieczorna kuracja tekstami Cooka powinna na nowo wzbudzić wiarę w przyszłość i poskutkować ponownym zaufaniem do niezawodnego Boga. Ponadto, w książkach znalazłam wiele głębokich złotych myśli, które na pewno będę wykorzystywać przy różnych okazjach.

 

Autor: Natalia

Oprawa: twarda | Liczba stron: 224 | Wydawnictwo:  Edycja Św. Pawła | Data wydania: 2016 | Cena: 24,90 PLN/szt.

 

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!