Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Bóg Czy Są Powody By Wierzyć? – Timothy Keller

Książkę polecam tylko odważnym czytelnikom, którzy nie boją się zmienić swojego nastawienia do Boga i chrześcijaństwa. Ta świeża, porywająca i inteligentna lektura sprawi, że część z nich porzuci swój sceptycyzm i nada swojemu życiu nowy kurs.

 Chyba każdy wierzący spotkał na swojej drodze osobę, która zadawała trudne i kłopotliwe pytania dotyczące Boga, wiary i chrześcijaństwa. W moim przypadku był to Mark, Brytyjczyk, który uparcie i cierpliwie próbował udowodnić mi, że moja wiara jest prymitywna i naiwna, a Biblia pełna wewnętrznych sprzeczności. Chyba nikt, podobnie jak ja nie czuł by się się komfortowo w takiej sytuacji. Przecież wiara wcale nie jest logiczna, nie można jej udowodnić, argumentować. Czy w takich trudnych rozmowach jesteśmy zupełnie bezbronni, pozbawieni racji? Otóż nie. Biblia jest silnym orężem, do obrony przed takimi atakami, trzeba jednak wiedzieć, jak się nim posługiwać. I właśnie pastor Timothy Keller pokazuje, że wiara nie jest wrogiem logiki i rozumu, lecz czymś ponad. Daje czytelnikowi wiele cennych i celnych argumentów do obrony.

 „Bóg Czy Są Powody By Wierzyć?” to bardzo uprzejma, inteligentna i rozsądna odpowiedź na kilka trudnych pytań, jakimi są zasypani chrześcijanie. Skąd pewność, że Jezus jest Bogiem a nie tylko zdolnym manipulatorem? Czy Ewangelie napisane kilkadziesiąt lat po Jego śmierci mogły być podkoloryzowane, albo zwyczajnie zmyślone? Dlaczego Jezus musiał umrzeć, czy Bóg nie może nam po prostu przebaczyć? A co z nauką i ewolucją? Keller nie unika trudnych tematów. Wręcz przeciwnie wyciąga je na powierzchnię i dokładnie analizuje z punktu widzenia chrześcijaństwa.

 Autor podzielił książkę na dwie duże części. W pierwszej tłumaczy rzecz najbardziej fundamentalną, ale w obecnych czasach coraz bardziej potrzebną: Bóg jest. W drugiej, że wysłał nam swojego Syna, którego ranami naprawdę zostaliśmy uleczeni. Muszę przyznać, że sposób w jaki pastor o tym pisze na pewno niejednemu niedowiarkowi da do myślenia, a może nawet otworzy oczu, uszy i serca.

Data wydania: 2010

Autor: Adam Stohnij

KUP KSIĄŻKĘ

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!