Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Abraham – Charles Swindoll

Szczególnie cieczy mnie recenzowanie książek, które znajdują się na mojej liście tytułów do nabycia na Amazonie;). Co zrozumiałe, po polsku czyta mi się znacznie szybciej i przyjemniej, zwłaszcza jeżeli tłumaczenie jest udane. Książkę Charlesa Swindolla „Abraham” planowałem kupić sobie od pewnego czasu, aż w końcu przetłumaczyła ją i wydała oficyna wydawnicza Aetos (we współpracy z IFL Polska, oddziałem amerykańskiej służby Ch. Swindola).
Autor to znany, amerykański biblista oraz nauczyciel i pastor z wieloletnim doświadczeniem w służbie. Spod jego pióra wyszło kilkadziesiąt książek i studiów biblijnych, w tym też i kilkanaście biografii bohaterów znanych z kart Pisma Świętego.
Jak to mówią: „dobrze czytana książka to dobrze pozakreślana książka”. Już na starcie uświadomiłem sobie, że jest to pozycja, której nie można czytać bez kartki i ołówka. Pierwszy rozdział warto przeczytać ze dwa razy, gdyż sam w sobie stanowi bardzo ciekawy esej. Przykład: „Tymczasem prawdy teologiczne, podobnie jak rośliny, muszą być zakorzenione w brudnej glebie. Prawda biblijna najlepiej miewa się w glebie prawdziwego życia, gdzie ożywa, rozkwita i przynosi owoc. […] Nie Ograniczaj się wyłącznie do dyskusji o prawdzie; niech prawda stanie się żywym ciałem, by przyciągała innych do swojego Autora.” (str.11) Kocham takie kwiatki, które można czytać i czytać bez końca.
Nie jest to jednak biografia Abrahama – co przyznam, że było dla mnie nieco rozczarowujące – a raczej biblijne opracowanie historii jego życia. Spodziewałem dowiedzieć się wiele więcej o tle historycznym i kulturowym Abrahama i czasów w których żył. Jest to jednak dobre i rzetelne studium, z którego wynieść można sporo wartościowych treści. Swindoll, jak wspomniałem, to biblista i nauczyciel, więc jego nadrzędnym celem jest nauczanie i inspirowanie, tu na podstawie życia jednego z najbardziej niezwykłych bohaterów biblijnych, jaką jest Abraham. Dzieje głównego bohatera nierzadko są dla niego platformą do zastanowienia się nad postawami, jakie powinniśmy zachować w życiu jako wierzący.
Z pewnością tego typu książek na naszym rynku brakuje – rzetelnych rozpraw na temat postaci biblijnych, napisanych w ciekawy sposób. Zachęcam więc wydawnictwo, aby postarało się o kolejne pozycje wydawnicze Charlesa Swindolla, a czytelników do zapoznania się z życiem Abrahama z książki, którą miałem przyjemność czytać i zrecenzować.
Oprawa: miękka | Liczba stron: 320| Wydawnictwo: Aetos | Data wydania: 2018 | Cena: 39,80 PLN/szt
Udostępnij
Written by

Pasjonat Królestwa Bożego, hiszpańskiej piłki, fantastyki naukowej i nowych technologii (w tej właśnie kolejności). Zwolennik nieszablonowych form chrześcijaństwa. Czasem pisze, a jak nie pisze, to składa to, co piszą inni.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!