Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

151 rzeczy, których Bóg nie może zrobić – Maisie Sparks

Zaintrygował mnie tytuł. Czego Bóg nie może, skoro jest wszechmogący? Na pewno nie może zgrzeszyć, bo jest święty. Nie może też przestać kochać, bo jest miłością. Naprędce wymyśliłam jeszcze kilka przykładów, ale opanowała mnie kompulsywna chęć poznania wszystkich tez przytaczanych przez autorkę 😉 .

Do spełnionego życia duchowego naprawdę nie potrzeba nic więcej oprócz  Słowa Bożego.

Książka „151 rzeczy, których Bóg nie może zrobić” jest nietypowa w swojej formie i treści. Po pierwsze, sprawdziłaby się również jako tzw. pudełko z wersetami. Po wtóre, Maisie Sparks zebrała w niej 151 stwierdzeń – absolutów, które powinny leżeć u podstaw postrzegania Boga przez wszystkich chrześcijan, a każde z nich poparła wersetem z Pisma Świętego. Przy czym przedstawione przez nią wnioski w odniesieniu do natury Boga są ujęte negatywnie. Co dziwne, ten odważny pomysł na książkę uwypuklił Boską wielkość. Spodziewając się co najmniej krótkich rozważań dotyczących poruszanych wątków, otrzymałam sporą porcję wiary i pewności siebie, przeczytawszy jedynie 151 precyzyjnie dobranych wersetów.  Potwierdza to jedynie fakt, że do spełnionego życia duchowego naprawdę nie potrzeba nic więcej oprócz  Słowa Bożego. No ale żeby nie było wątpliwości, dobra literatura chrześcijańska, nie jest zła;).

***

A oto kilka przykładów, czego Bóg nie może: Bóg nie może cię opuścić, Bóg nie może pozostawić sprawiedliwych z problemami, Bóg nie może pamiętać grzechów, które On wybaczył, Bóg nie może wystawić cię do wiatru, Bóg nie może stracić kontroli, Bóg nie może zostawić swojego dzieła nieukończonego, Bóg nie może wyczerpać zasobów swojej łaski, Bóg nie może rozczarować tych, którzy Go oczekują, Bóg nie może pozostawić cię w miejscu, w którym cię odnalazł, Bóg nie może pozwolić ci na samotne zmagania…

Oprawa: miękka | Liczba stron: 160 | Wydawnictwo: Szaron | Data wydania: 2017 | Cena: 18,90 PLN/szt

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!