Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Top 3 albumy z muzyką świąteczną (2017)

Grudzień… jak zwykle zdążyłam już nastać się w kolejkach i spóźnić się z zakupem przyprawy do piernika, po której został w sklepie tylko pusty, przewrócony kartonik. Ale nie poddaję się;). W tej całej gonitwie jest jakiś urok, którego dodaje świąteczna muzyka, sprawiając, że pośpiech staje się bardziej znośny, a nawet troszeczkę przyjemny.

Tegorocznych premier na chrześcijańskim, zagranicznym  rynku muzyki świątecznej jest znacznie mniej niż w roku ubiegłym, dlatego moja top lista na sezon 2017 jest krótsza, co oczywiście nie oznacza, że wybór między albumami był łatwiejszy. Zaczynamy!

3. Bryan & Katie Torwalt – Christmas EP

Świąteczna płyta Torwaltów oczarowała mnie pięknem klasyki, otulała brzmieniem smyczków i rozpieszczała jasnym głosem Katie, który w kolędowej oprawie nabrał operowego kolorytu. Niemniej szkoda, że album wyszedł w formie tzw. epki i zawiera tylko cztery utwory, a w związku z tym nie pozwala nacieszyć się sobą i szybko ulega osłuchaniu.

ep

2. Hillsong – The Peace Project

Hillsong to Hillsong i Hillsongiem najprawdopodobniej pozostanie, dlatego nie oczekiwałam od nowej płyty jakichś specjalności jeśli chodzi o styl muzyki. Moje słuchanie „The Peace Project” polegało więc na wyszukiwaniu smaczków, czegoś co odbiega od hillsongowej normy. I znalazłam. Kompozycją „Peace Upon The Earth”, która wykorzystuje motyw Nokturnu op. 9 nr 2 Chopina dokarmiałam swoje poczucie estetyki przez kilka dni. Ażeby nie zniszczyć płyty, słuchałam tego utworu na zmianę z piosenką „Seasons” o oczekiwaniu na spełnienie się Bożych obietnic – idealną na przełom starego i nowego roku.

hill

 1. Tenth Avenue North – Decade the Halls

Moim tegorocznym, świątecznym faworytem jest płyta „Decade the Halls” zespołu Tenth Avenue North porywająca dużą ilością luzu, dystansu do siebie, beztroski i radości. Dokładnie takiej atmosfery chciałabym w tym roku na Święta. Myślę, że Jezus nie chciałby, żebyśmy wszystko brali na poważnie. Królestwo Boże to wszak sprawiedliwość, pokój i…radość! Pełnych uśmiechu Świąt Bożego Narodzenia!

decade

 

 

Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!