Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Sex, Przyjaźń i Randkowanie – Mark Gungor

Sex, Przyjaźń i Randkowanie

Mark Gungor

Wykłady pt. „Sex, Przyjaźń i Randkowanie” są reklamowane jako materiał dla młodzieży. Moim zdaniem nie do końca trafnie. Mimo, że nastolatki siedzą w roli widowni, płyty poleciłabym każdemu, kto stoi w obliczu podjęcia decyzji w sprawie małżeństwa oraz po prostu, osobom niebędącym w związku bez względu na wiek.

Jak tytuł płyt wskazuje, wykłady podzielone są na 3 tematyczne część.

  • Przyjaźń: Ta część to rozsławiona w internecie opowieść o dwóch mózgach. Jeśli ktoś obejrzał seminarium dla małżeństw Marka Gungora, może spokojnie pominąć tę płytę. Ci, którzy nie mieli tej przyjemności, popłaczą się ze śmiechu.
  • Randkowanie: Moim zdaniem „randkowanie” to najcenniejsza płyta. Wykładowca zwraca w niej uwagę na wiele pomijanych aspektów przy dobieraniu potencjalnych wybraków na życie. Obnaża często zgubny romantyzm… Wybór męża czy żony po obejrzeniu „randkowania” nabierze innego, głębszego wymiaru. W tej części Mark Gungor wprost podpiera się Biblią. Czyni to zupełnie inaczej niż podczas seminarium „Przez Śmiech do lepszego Małżeństwa”. Tam swoje pastorstwo jak gdyby odłożył na drugi plan i przebiegle ewangelizował. Tu głosił z Pisma Świętego jak do ludzi wierzących.
  • Sex: Bynajmniej, nie jest to wychowanie do życia w rodzinie znane nam ze szkół średnich. Część o sexie wręcz odstraszy od współżycia przed ślubem i ostudzi szalejące hormony. Sekcję „Seks ma zawsze swoją cenę” prowadzi Pam Stenzel, promotorka czystości przedmałżeńskiej. Niczym żołnierz, chodzi po scenie rozjaśniając z przejęciem  temat chorób wenerycznych. Byłam w szoku. Często słyszy się o HIVie, jednak nie wiedziałam, że podobnych chorób jest dużo, dużo więcej i są aż tak powszechne! Dopiero po tym wykładzie zdałam sobie sprawę z tego, jak bardzo społeczeństwo jest niedoinformowane, a temat przemilczany, bo godzi w finanse brudnego przemysłu. W trakcie mowy, Pam podpiera się licznymi statystykami i prawem właściwym dla Stanów Zjednoczonych. Nie lekceważyłabym jednak tego tak łatwo. Wszyscy, publiczność Gungora i my, żyjemy bowiem w kraju cywilizacji europejskiej i styl życia pod kątem relacji damsko-męskich jest bardzo podobny. Pam mówi też kilka słów do rodziców, które powinni usłyszeć nim będzie za późno. Słowa mądrości wypowiadane przez tę kobietę o wyjątkowym świadectwie życia, mogą uchronić wiele rodzin przed smutnym stanem rzeczy, jakim są pogrążające się w duchu tego świata dzieci.Sekcję „Prawda, o której nikt nie mówi” prowadzi Mark Gungor i mówi o innych dziedzinach oraz, czasem już nieodwracalnych,  konsekwencji sexu przedmałżeńskiego.
  • Dodatek: Ostatnia część to odpowiedź na pytania najczęściej zadawane Markowi w kwestiach przedmałżeńskich relacji  damsko-męskich. Jest to w większości zwięzłe podsumowanie dotychczasowych wątków z płyt poprzednich.

Uważam, że pozycja jest  bardzo wartościowa i godna promowania. Świetnie nadaje się na do oglądania na grupach młodzieżowych, katechezach i innych spotkaniach dla nastolatków oraz singli. „Sex, Przyjaźń i Randkowanie” to wiedza, w którą należałoby wyposażyć każdego młodego, człowieka, bo jak mówi Pismo Święte w Księdze Przypowieści Salomona 22,6: „Wychowuj chłopca odpowiednio do drogi, którą ma iść, a nie zejdzie w niej nawet w starości”.

 

Wydawnictwo:  Vocatio , Data wydania: 2013

Autor: N.M

KUP WYKŁADY

Tagi:
Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!