Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Modlitwa. Jak Usłyszeć Boży Głos? – Dave i Linda Olson

Wiem, że każdy wierzący ma swoją indywidualną, niepowtarzalną ścieżkę dialogu z Bogiem. Dla mnie osobiście modlitwa jest czymś niewypowiedzianie intymnym, osobistym, rzadko kiedy chcę się nią dzielić z innymi. Dlatego z dystansem podszedłem do książki, której autorzy zawodowo zajmują się rozmową z Bogiem.

Małżeństwo Olsonów od dwudziestu prowadzi Służbę Modlitwy Słuchania, gdzie zgłaszają się ludzie potrzebujący wsparcia duchowego. Organizują sesję, na której modlą się w imieniu takiej osoby i czekają na Bożą odpowiedź, a gdy ją otrzymają, spisują w formie raportu. Przyznam, że byłem zaskoczony, gdy to przeczytałem, gdyż trochę mija się to z moim przekonaniem, że do Boga najlepiej przyjść osobiście, bez pomocy pośredników. Wierzę jednak, że państwo Olson wykorzystują swój piękny dar ze szczerymi intencjami w sercach.

Bardzo ważne wydały mi się wskazówki, co zrobić, żeby usłyszeć i dobrze zinterpretować Jego głos. Przyznam, że dopiero niedawno zacząłem część z nich stosować i mogę potwierdzić: pomagają.

Mimo zaskoczenia, jakie wywołało mojego pierwsze, subiektywne wrażenie, uważam, że książka nie jest zła i może być traktowana jako pomocny dodatek do naszego życia duchowego. Ale nie wolno nam zapominać, że to On jest Prawdą i to zawsze do Niego powinniśmy się zwracać w pierwszej kolejności. Jest to z pewnością lektura dla nieco bardziej „zaawansowanych” chrześcijan.

Wydawnictwo:  Koinonia, Data wydania: 2013

Autor: Adam Stohnij

KUP KSIĄŻKĘ

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!