Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Moc Błogosławieństwa Ojca – Henryk Wieja

Cześć. Możemy porozmawiać jak mężczyzna z mężczyzną? Powiedz, jakim ojcem chciałbyś być dla swoich dzieci, kogo chcesz, żeby one w Tobie widziały? Pytam, bo odpowiedź wydaje się oczywista, jednak uwierz mi, wcale taka nie jest.

Pewnie zgodzisz się ze mną, że współczesny świat głęboko cierpi na brak prawdziwych, trwałych wartości, zadowalając się ich marnymi imitacjami. Rozejrzyj się, spójrz, co on Twojemu dziecku oferuje: konsumpcyjny styl życia i postawę roszczeniową wobec otoczenia. Dzieci pozbawione prawdziwych wzorców zaczynają patrzeć na drugiego człowieka przez pryzmat zawartości jego portfela. Takie wartości, jak szacunek dla innych, lojalność, szczerość są wypierane, a nawet wyśmiewane. Młode umysły zaczynają być kształtowane już nie przez telewizje, którą można wyłączyć, ale przez niekontrolowane i coraz powszechniej dostępne treści w Internecie. Agresja, nieposłuszeństwo, podważanie wszelkich autorytetów uznawane są za cnoty podczas gdy łagodność, cierpliwość i empatia postrzegane są jako dowód słabości. Całkowite odwrócenie hierarchii wartości najmocniej uderza w dzieci, które same nie potrafią się obronić. Potrzebują kogoś, kto wytyczy im drogę, będzie dla nich niczym latarnia morska, która pozwoli ominąć rafy na wzburzonym morzu fałszywych wartości. Potrzebują prawdziwego ojca. Potrzebują Ciebie.

Wiem, że sam świata nie zmienisz, ale możesz zacząć od siebie. Twoje dziecko zasługuje na prawdziwego ojca, który będzie dla niego niezachwianym wsparciem i niepodważalnym autorytetem. Od Ciebie zaczyna się budowanie w nim wartości, jakimi będzie się kierowało w dorosłym życiu. Z myślą o takich rodzicach jak Ty powstała ta niepozorna książka. Nie jest to poradnik w stylu: „pięć łatwych przepisów na udane życie”, raczej da Ci pewne wskazówki, gdzie powinieneś szukać odpowiedzi. Autor w oparciu o tekst Biblii próbuje uświadomić czytelnikom, że dzieci są zbyt cennym owocem naszego życia, by ich wychowanie opierać na tak kruchych fundamentach, jak pieniądze, prestiż, władza. Stara się przywrócić czytelnikowi wiarę w moc starych, zakurzonych wartości. Pomyśl, może warto wysłuchać, tego, co Bóg chce Ci powiedzieć?

Wydawnictwo:  Koinonia, Data wydania: 2014

Autor: Adam Stohnij

KUP KSIĄŻKĘ

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!