Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Dzień Matki 2016 – chrześcijański poradnik zakupowy

Mieczysław Fogg śpiewał, że serce matki jest najczystsze z serc. Odnosząc te słowa do miłości rodzica wobec dziecka, jest w nich dużo racji. Myśląc o mamie, pamiętam o jej bezinteresowności i poświęceniu w wychowaniu. Dlatego nigdy nie wyrosłam ze świętowania Dnia Matki. Ponieważ 26 maja jest datą symboliczną, nie kupuję upominków z rozmachem, lecz od lat podarowuję mamie drobiazgi od serca.

Takim małym prezentem może być oczywiście literatura chrześcijańska. Oprócz duchowego przesłania, które możemy dobrać w zależności od potrzeb oraz charakteru mamy, w każdej książce jest miejsce na osobistą dedykację. Jestem przekonana, że kilka dodatkowych słów od siebie będzie miłą pamiątką.

Poniżej kilka propozycji prezentowych na tegoroczny Dzień Matki. Starałam się, żeby były to publikacje zachęcające i podnoszące na duchu. W wyborze tytułów kierowałam się między innymi doświadczeniem życiowym autorów i świadectwem wierności Chrystusowi. Chciałam, aby ich przesłanie było wiarygodne dla naszych mam.

1) Przede wszystkim polecam książki autorstwa Joyce Meyer. Ta 72-letnia chrześcijanka napisała wiele pozycji o bardzo motywujących tytułach, np. „Kochaj życie w miejscu, w którym jesteś”, „Jak nie pozwolić okraść się z radości”, „100 sposobów na proste życie”, „Pewna siebie mama”, „Zjedz ciastko i kup sobie buty”. Na prezent szczególnie polecam książkę pt. „Ufaj Bogu dzień po dniu”. Co prawda, ze wszystkich książek autorstwa Joyce jest ona najdroższa (39,90 PLN), ale też i najładniej wydana – ma twardą oprawę i grafikę na każdej stronie. Tytuł zawiera 365 krótkich, osobistych przemyśleń zainspirowanych wersetami z Pisma Świętego. Recenzję tej książki możecie przeczytać TUTAJ.

2) Wciąż jestem pod wrażeniem niedawno recenzowanej przeze mnie pozycji pt. „Kiedy Bóg puszcza do ciebie oko”. Książka ta kryje wiele zalet. Po pierwsze, ma ciekawe przesłanie, które na pewno spodoba się kobietom. SQuire Rushnell opowiada w niej o małych cudach codzienności – nieprawdopodobnych zbiegach okoliczności zaaranżowanych przez Boga. Po drugie, ma twardą oprawę, więc idealnie nadaje się na prezent. Po trzecie, jak na wydanie w sztywnej oprawie jest niedroga, bo kosztuje tylko 29,90 PLN. Recenzję możecie przeczytać TUTAJ.

3) Kolejną pozycją godną polecenia jest autobiografia Elizabeth Mittelstaedt pt. „We własnych butach”. Autorka pochodząca z byłej Jugosławii, obecnie jest wydawcą renomowanego protestanckiego magazynu dla kobiet „Lydia”. Żeby być w miejscu, w którym jest, musiała pokonać wiele trudności. Swoimi doświadczeniami podzieliła się we wspomnianej autobiografii. Książka w sztywnej oprawie. Więcej o tym tytule przeczytacie w nadesłanej do nas recenzji TUTAJ.

4) Kiedy mowa o prezentach dla kobiet, nie wolno zapomnieć o Francine Rivers –IMG_20160310_102501 najbardziej popularnej powieściopisarce chrześcijańskiej. Trudno wskazać jeden tytuł, który polecałabym najbardziej. Podobnie jak przy książkach Joyce Meyer, nazwisko Rivers gwarantuje jakość. Najnowszymi powieściami jej autorstwa na polskim rynku wydawniczym są publikacje z serii „Rodowód Łaski”, w których Francine opisuje losy kobiet wspomnianych w rodowodzie Jezusa i osadza je w ciekawej fabule. Książki Francine Rivers wydawane są w miękkich oprawach, za wyjątkiem trylogii „Znamię Lwa”, dostępnej w dwóch wersjach. Wszystkie tytuły rzeczonej autorki można sprawdzić TUTAJ. Recenzja trylogii „Znamię Lwa” znajduje się TUTAJ.

5) Ciekawym pomysłem na prezent może być książka pt. „Boże obietnice dla kobiet”. Jest to  urocza, niewielka publikacja w pastelowych kolorach autorstwa Jacka Countrymana. Zawiera w sobie pogrupowane tematycznie wersety biblijne. Gdy mama będzie potrzebować otuchy lub słowa wiary, wystarczy, że otworzy książkę na interesującym ją wątku i będzie medytować nad Bożymi obietnicami dla jej życia. Opis książki znajdziecie TUTAJ. Podobne pozycje z serii „Boże obietnice…” zrecenzowaliśmy TUTAJ i TUTAJ.

6) Kolejną książką, którą polecam Waszej uwadze przy okazji Dnia Matki, jest nowość wydawnicza pt. „Dzień, w którym spotkałam Jezusa”. Tytuł jest zbiorem wspomnień kobiet znanych nam z Ewangelii, które opowiadają o swoim spotkaniu z Jezusem. Ich historie mają na celu odnowienie nadziei, wiary i miłości w czytelniku. Pełny opis książki możecie przeczytać TUTAJ.

7) Dużo duchowej zachęty nasze mamy mogą czerpać z książek Heidi Baker. Na przykład w pozycji „Przynagleni miłością” autorka opowiada o niesamowitych historiach nawróceń, uzdrowień i przywracaniu godności ludziom którzy byli zdani już tylko na śmierć. Ten tytuł, to nie tylko opowieść o Mozambiku, polu misyjnym Heidi, ale też o przywództwie pełnym świętej pasji. Recenzje możecie przeczytać TUTAJ. Najnowszą książką Heidi jest jednak tytuł „Narodziny cudów”, w którym misjonarka wspomina o trudach związanych z wytrwałym trzymaniem się Bożych obietnic, a osią rozważań staje się historia matki Jezusa – Marii.

A dla mam, które nie lubią czytać lub wciąż nie mają na to czasu, polecam kilka płyt:

kwiaty_dla_kobiet1) Jedną z moich ulubionych popowych wokalistek chrześcijańskich jest Amy Grant. Jej szczyt popularności przypada na lata `80 i `90 ubiegłego wieku. Mogliście ją nieraz usłyszeć w duecie z M. W. Smithem. Niegdyś zrobiła też świecką karierę i ma nawet swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Najsłynniejsze hity Amy to „El Shaddai”, „Next Time I Fall”, „Baby, Baby”, „I Will Remember”. W ostatnim czasie o piosenkarce słychać mniej, ale warto ją odkryć na nowo. W Internecie znalazłam dwupak z muzyką artystki, w tym z jej najlepiej sprzedającym się albumem pt. „Heart In Motion”. Najnowszą płytą Grant jest How Mercy Looks from Here. Obdarowując mamę albumem królowej chrześcijańskiego popu, przypomnicie jej czasy pierwszej młodości :).

2) Propozycją godną uwagi jest płyta „Revealing Jesus”, firmowana osobą Darlene Zschech, która była liderem zespołu Hillsong, a obecnie prowadzi swój kościół. W twórczości tej wokalistki doceniam wrażliwość na Boga. Gdy zaczyna śpiewać, w jej głosie czuć olbrzymie rozkochanie w Jezusie, dlatego piosenki Darlene tak bardzo dotykają serca. Hitami z płyty „Revealing Jesus” są znane kompozycje: „Victor’s Crown” i „In Jesus` Name”. Stylem, album przypomina nagrania Hillsongu sprzed kilku lat.

3) W kwietniu odbyła się premiera nowej płyty Paula Wilbura – cenionego lidera uwielbienia w stylu mesjańskim. Album pt. „Forever Good” może być zaskoczeniem dla fanów wspomnianego muzyka, ponieważ tym razem mało nawiązuje do muzyki żydowskiej. Niemniej na nowym projekcie można  odnaleźć kilka mesjańskich akcentów  i usłyszeć hymny otwierające Niebo.  Ciepły głos Paula zyskał już wielu zwolenników na całym świcie i na pewno trafi w każdy maminy gust : ).

4) Z okazji Dnia Matki możecie też rozważyć zakup płyty „Home”, którą wydało małżeństwo Smithów (Kim Walker- Smith i Skyler Smith). Z tego powodu płyta ma osobisty charakter i w jej dźwiękach odnajdziecie dużo pokoju. Projekt odkrywa nowe, delikatne oblicze Kim. Niektóre utwory, jak np. „Unstoppable Love”, znane są z płyt zespołu Jesus Culture. Próbki dźwiękowe piosenek z płyty „Home” są dostępne TUTAJ.

5) A może mama zadowoli się dobrą składanką? Z okazji 40-lecia muzyki chrześcijańskiej został wydany dwupłytowy album „We Will Stand”, na którym występują gwiazdy tego gatunku mające znaczący wkład w jego upowszechnianie. Płytę nagrano podczas jubileuszowego koncertu, gdzie swoje ponadczasowe hity zaprezentowali m.in. Amy Grant, Michael W. Smith, Steven Curtis Chapman, Sandi Patty, Larnelle Harris, The Imperials, Newsboys, Petra, 4Him, Nicole C. Mullen.

Z chęcią przeczytam o Waszych sugestiach dotyczących prezentów na Dzień Matki.

Autor: Natalia

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!