Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Boże Obietnice Dla Mężczyzn – Jack Countryman

Książka, w tworzenie której autor włożył wiele pracy i energii, a mimo to, niewiele tu jego własnej twórczości. Jest to bowiem zbiór fragmentów z Biblii, którymi posługuje się, aby pokazać nam, mężczyznom, jakie są Jego plany i oczekiwania wobec nas.

Nie jest to więc typowa książka, którą się czyta od deski do deski. Swoje zadanie autor ograniczył jedynie do stworzenia rozdziałów, które wypełnił odpowiednimi fragmentami Biblii. Co ciekawe nie znajdziemy tutaj żadnego komentarza, czy interpretacji, więc książkę można traktować jako pomoc- drogowskaz dla mężczyzn, którzy jeszcze niezbyt pewnie poruszają się po Piśmie Świętym.

Autor podzielił całość na symboliczne 12 rozdziałów, jak na przykład: „Boże zadanie dla mężczyzn, to…”, albo „Boże wyzwanie dla mężczyzn, to…”. W każdym rozdziale jest kilka podrozdziałów, z których możemy się panowie dowiedzieć, że naszym darem od Niego jest „nadzieja życia wiecznego”, oraz „mądrość na każdy dzień” oraz wiele innych.

Moim zdaniem zrezygnowanie z komentarza jest bardzo dobrym pomysłem, bo jak wiemy z Dziejów Apostolskich „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”(Dz. 6., 29.), więc czytelnik jest wolny w swoich rozważaniach.

Jest to z pewnością książka, po którą można sięgać wielokrotnie, ale trzeba też pamiętać, że nigdy nie zastąpi samego Pisma Świętego, gdyż jedynie się na nim podpiera.

Wydawnictwo:  Koinonia, Data wydania: 2013

Autor: Adam Stohnij

KUP KSIĄŻKĘ

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!