Witaj na blogu Recenzje Chrześcijańskie!
 

Biblia dla dzieci – 160 zagadek

Kiedy zaczynałam poznawać Pismo Święte najważniejsza była dla mnie jego warstwa interpretacyjna. Z biegiem czasu nauczyłam się doceniać moc faktów zawartych w Biblii i także one pomogły mi  odkrywać tajemnice Królestwa Bożego. Aby jednak mieć radość z kojarzenia zdarzeń, należy wytrenować w sobie umiejętność wnikliwego czytania i pamięć do szczegółów, a im człowiek młodszy, tym wyćwiczyć się w tym z pewnością łatwiej ;).

quizRecenzowana pozycja, choć trochę na wyrost zatytułowana jest „Biblią dla dzieci”, zawiera w sobie 160 pytań ze Starego i Nowego Testamentu ułożonych chronologicznie i ukierunkowanych na wyrobienie w dzieciach nawyku starannego czytania tekstu Pisma Świętego. Każdy zestaw pytań został poprzedzony streszczeniem fragmentu Biblii, którego dotyczy. Jeśli sugerować się założeniem producenta i przyjąć, że wydanie jest przeznaczone dla dzieci w wieku siedmiu lat, to rodzice, którzy się na jego zakup zdecydują, zafundują dziecku ambitne wyzwanie, bo po przerobieniu wszystkich zagadnień będzie ono w stanie odpowiedzieć na przykład na pytanie o liczbę roślin opisanych w Biblii albo o to, kim był Łukasz Ewangelista dla apostoła Pawła.  Ponieważ quiz ukazał się nakładem świeckiego wydawnictwa specjalizującego się m.in. w publikacjach dla dzieci i edukacyjnych, pytania w „Biblii dla dzieci” mają charakter interdyscyplinarny i dotyczą kontekstu historycznego i kulturowego Pisma Świętego, ukazując je jako źródło tożsamości kulturowej współczesnego świata. Ponadto jakościowy papier, wyraziste kolory i artystycznie przedstawione scenki biblijne same proszą się o przekładanie kolejnych kart quizu.

„Biblia dla dzieci – 160 zagadek” to pozycja dopracowana w szczegółach przez autorów co do jej treści i strony wizualnej. Nie można jej zarzucić pośpiechu wydawniczego z uszczerbkiem na jakości publikacji, dość często spotykanego przy wydaniach dla dzieci, zwłaszcza tych w niższych cenach. Dlatego z czystym sumieniem polecam recenzowany produkt wszystkim młodym osobom w wieku szkolnym, które lubią poznawać, odkrywać, a przede wszystkim wiedzieć.

„Biblia dla dzieci – 160 zagadek” została opracowana na podstawie terminologii zapożyczonej z Biblii Tysiąclecia.

Wydawnictwo: Edgard | Data wydania: 2017 | Cena: 24,90 PLN/szt

Udostępnij
Written by

Miłośniczka Biblii, pięknych słów, ładnych dźwięków, złotych myśli i wyżłów.

Brak komentarzy

Jestem ciekawa Twojej opinii!